BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 12409431
*
nr 1240 9431
Bordslampfot
Tilgman Keramik. Signerad MZ (Marian Zawadzki), 1962, Höjd: 60
Kondition: skadad plastsockel
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 20:07:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 00:01:56
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor marian zawadzki tilgman keramik tilgmans keramik
-
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:16
-
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18
*
Bordslampfot
Kondition: skadad plastsockel
nr 1240 9431
Bordslampfot
Tilgman Keramik. Signerad MZ (Marian Zawadzki), 1962, Höjd: 60
Kondition: skadad plastsockel
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 00:01:56 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor marian zawadzki tilgman keramik tilgmans keramik
-
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:16 -
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18